Venkovské komunitní školy
Cílem projektu je podpora rozvoje celoživotního vzdělávání na venkově ve prospěch udržitelnosti a konkurenceschopnosti venkova. Hlavním předmětem projektu je vytvoření podmínek pro celoživotní vzdělávání v obcích cestou vytvoření vzdělávacího a školícího centra v obci (9 komunitních škol ve třech regionech), vyškolení obecních koordinátorů celoživotního vzdělávání a rozvoje vesnic (9 koordinátorů) a nastartováním vlastního procesu vzdělávání v obci (min 30 vzdělávacích kurzů pro veřejnost, a min 350 účastníků kurzů).
Pro vytvoření zázemí celoživotního vzdělávání využíváme stávající vzdělávací zařízení v obci (základní školy), které budou částečně modernizovány a dovybaveny tak, aby mohly sloužit i dospělé populaci pro účely dalšího vzdělávání. Vedle vytvoření zázemí pro komunitní školu je stěžejní aktivitou projektu zahájení procesu celoživotního vzdělávání v obcích. To je směrováno na rozšíření jazykových kompetencí, IT znalostí a tradičních dovedností, které zvýší možnost uplatnění absolventů na trhu práce a umožní jim zahájení, či rozšíření samostatného podnikání.
Průřezovou aktivitou projektu je společné vzdělávání obecních koordinátorů celoživotního vzdělávání a rozvoje vesnice, kteří budou zajišťovat celoživotního vzdělávání, ale i další aktivity ve prospěch rozvoje obce.
Stav projektu
V červnu 2009 byl projekt zaregistrován na SZIF.
Postavení MAS
MAS NAD ORLICÍ je partnerem projektu, funkci koordinační MAS zastává MAS Sdružení Růže.
Partneři projektu:
MAS Sdružení RŮŽE
MAS Podhorácko
Zpět
Nejsou publikovány žádné akce.
RYCHLÝ KONTAKT |
NAD ORLICÍ, o. p. s.
Kostelecké Horky 57
517 41
Bc. Martina Lorencová
ředitelka MAS
martina.lorencova@nadorlici.cz
tel: 733 351 657
IČO: 27513823
Bankovní spoj.: 1188544329/0800
Datová schránka: yrp3wes